Benefičný koncert

Minorma – Kultúrny inštitút národnostných a etnických menšín organizuje benefičný koncert Gábora Pressera. Koncert sa uskutoční 13. decembra 2013 v koncertnej sále Slovenského rozhlasu.

 

Výťažok z koncertu bude využitý v roku 2014 na mentorský program. Minorma v roku 2013 odštartovala svoj mentorský program Forma, ktorého cieľom je poskytnúť pomoc vybraným talentovaným stredoškolákom. Študenti pracovali v ôsmich skupinách, rozdelených podľa tematických okruhov. Zoznamovali sa so skladbou hudby, aliteračnými hrami, kyanidovou technikou vyvolávania fotografií, písaním a redigovaním rozhovoru, procesom prípravy divadelného predstavenia a tanečnej choreografie.
Myslíme si, že pre rozvoj talentu študentov je nesmierne dôležité, aby mohli spolupracovať s renomovanými umelcami, ktorí ich inšpirujú. Študenti počas tábora nadobudli taký sociálny kapitál, ktorý pre nich môže byť veľmi užitočný v budúcnosti.
Našim cieľom je, aby sa tento program mohol uskutočniť aj v roku 2014, a aby sme naviazali dlhodobú spoluprácu s najtalentovanejšími študentmi.

Lístky na koncert sú dostupné v sieti Ticketportal v predpredaji za 35 eur, na mieste koncertu za 40 eur.
Gábor Presser
Známy maďarský spevák, klavirista a hudobný skladateľ v 60-tych rokoch začínal ako člen skupiny Omega. V roku 1971 spoluzaložil vlastnú rockovú kapelu Lokomotiv GT, s ktorou sa mu podarilo preraziť v západnej Európe a v Spojených štátoch amerických. Líder legendárnej LGT tentokrát odohrá v Bratislave sólový koncert.